Економiчна привабливiсть Житомирщини
Житомирська область утворена 22 вересня 1937 року та розташована в центральній частині Східно-Європейської рівнини на півночі Правобережної України. Площа області 29,9 тис. км², що складає 4,9% території України. В цілому по Україні за площею область посідає 5 місце.
Чисельність населення області складає 1 мільйон 345 тисяч чоловік, з яких більше половини проживає в містах. В склад області входить 23 адміністративних райони та 5 міст обласного підпорядкування.
Область має кордон з Республікою Білорусь довжиною 280 км, в основному з Гомельською областю. На кордоні розташовано 2 пункти переходу - Майдан-Копищанський в Олевському і Виступовичі в Овруцькому районах. Крім цього, є пункти пропуску на залізничних станціях в Овручі і Коростені та авіаційний - у селищі міського типу Озерне Житомирського району. Область межує з Київською, Вінницькою, Хмельницькою, Рівненською областями України.
Завдяки вигідному географічному положенню і розгалуженій мережі автомобільних шляхів та залізниць область має зручне транспортне сполучення з Києвом, Львовом, Ужгородом, Харковом, Одесою, Мінськом, Москвою, Санкт-Петербургом, а також країнами Східної та Центральної Європи.
На сьогоднішній день область представляє собою розвинутий аграрно- індустріальний регіон України.
Так, в надрах області сконцентровано понад 85% усіх загальнодержавних запасів кварцитів, апатитів, лабрадоритів і габро.
Житомирщина забезпечує потреби України та країн зарубіжжя в титановому концентраті.
Мінерально-сировинний потенціал області представлений облицювальним каменем, мармуром, самоцвітами, сировиною для металургії та будівельної промисловості, вапняками, бурим вугіллям і торфом. Розвідані запаси лужних каолінів, їх обсяги і кількість дозволяють виробляти до півмільйона тонн польовошпатних концентратів на рік.
Є запаси будівельних пісків, пірофілітових сланців, керамічних глин і ряду інших видів мінеральної будівельної сировини. Присутні також рідкоземельні елементи - ванадій, скандій, гафній, торій, які користуються значним попитом на світовому ринку.
Перспективним є родовище мармуру, що має рисунок надзвичайної краси, добре полірується.
В області видобувається кольоровий напівдорогоцінний камінь - берил, топаз, кварц з подальшою його обробкою та виготовленням ювелірних виробів.
Область займає друге місце в Україні по запасах лісових ресурсів. Виробнича діяльність області завжди мала аграрне спрямування. Сільське господарство дає майже 30% валового внутрішнього продукту, забезпечує потреби населення в основних продуктах харчування та сировиною переробну промисловість.
Завдяки тому, що область розташована в двох грунтово-кліматичних зонах (Полісся та Лісостеп), є всі умови для ведення багатогалузевого сільського господарства.
Вигідне географічне розташування Житомирщини, її мінерально-сировинний, природний, людський потенціал сприяють зростанню зацікавленості з боку вітчизняних та іноземних інвесторів у вкладанні інвестицій саме тут. При чому зацікавленість різнопланова - як у галузевому, так і в регіональному розрізі.
Підприємства області співпрацюють з партнерами багатьох країн світу. Майже дві третини іноземного капіталу надійшло від інвесторів із Швейцарії, Італії, США, Віргінських островів, Німеччини, Кіпру.
Господарські суб`єкти області здійснюють зовнішньоторгівельну діяльність з партнерами різних країн світу.
Залишаються тісними стосунки з країнами СНД. Непогані зв`язки підприємства області підтримубться з партнерами з Німеччини, Італії, Туреччини та Молдови. В експортних поставках найбільша питома вага припадає на деревину й вироби з неї, текстильні вироби, мінеральну продукцію, в імпортних - машини та обладнання, текстиль та текстильні вироби, полімерні матеріали, пластмаси та каучук.
Житомирщина - регіон, який має неабиякі перспективи развитку.
Керівництво області готове йти назустріч цікавим інвестиційним пропозиціям та запрошує Вас до співробітництва.
ЛАСКАВО ПРОСИМО В ЖИТОМИРСЬКУ ОБЛАСТЬ!